Taka Live
Bahasa Melayu
Muat turun apl

Agensi

Komisen agensi Taka Live

Kadar di bawah diambil daripada Agency Center dalam apl Taka. Komisen dikira atas Beans hos anda, bonus hadiah atas hadiah yang anda terima sendiri, dan agensi yang dijemput memberi anda perbezaan antara kadar anda dan kadar mereka.

Kadar komisen

Tahap anda bergantung pada pendapatan seluruh rangkaian anda dalam 30 hari terakhir: hos anda sendiri serta hos setiap agensi yang anda jemput, secara langsung atau tidak langsung. Ia dikira semula dalam tempoh bergolek 30 hari.

Komisen agensi mengikut pendapatan 30 hari

Pendapatan, 30 hari terakhir (Beans)Kadar komisen
0 – 2,000,0004%
2,000,000 – 10,000,0008%
10,000,000 – 50,000,00012%
50,000,000 – 150,000,00016%
150,000,000 dan ke atas20%

Formula — Komisen agensi = Beans hos anda × kadar komisen anda, atas hadiah dan panggilan, dikreditkan dalam masa nyata. Beans seorang hos ialah 70% daripada nilai hadiah yang dikreditkan oleh Taka.

Kadar bonus hadiah

Bonus hadiah digunakan untuk hadiah yang diterima di akaun agensi anda sendiri, berdasarkan 7 hari terakhir. Agensi baharu bermula pada 15% untuk 7 hari pertama mereka.

Bonus hadiah mengikut hadiah 7 hari

Hadiah diterima, 7 hari terakhir (Beans)Bonus hadiah
0 – 300,0000%
300,000 – 3,000,0005%
3,000,000 – 10,000,00010%
10,000,000 dan ke atas15%

Peraturan pengiraan, dengan contoh apl

Agency Center memaparkan peraturan seperti ini: komisen hadiah 70% + kadar komisen × 70% + kadar bonus hadiah × 70% = kadar komisen anda. Pada tahap permulaan iaitu 70% + 4% × 70% + 15% × 70% = 83.3%, dan pada tahap maksimum 70% + 20% × 70% + 15% × 70% = 94.5%.

Hadiah yang dihantar kepada salah seorang hos anda

Seorang penonton menghantar 100,000 Coins. Hos menerima 70,000 Beans. Agensi anda memperoleh 4% × 70,000 = 2,800 Beans pada tahap pertama, dan 20% × 70,000 = 14,000 Beans pada tahap tertinggi.

Hadiah yang dihantar ke akaun agensi anda sendiri

Seorang penonton menghantar 100,000 Coins kepada anda. Anda menerima 70,000 Beans sebagai hos, 2,800 Beans komisen dan 10,500 Beans bonus hadiah pada 15%: 83,300 Beans kesemuanya, contoh tepat yang dipaparkan dalam apl.

Agensi yang anda jemput

Kongsi pautan jemputan anda daripada Agency Center › Invite Agency. Atas setiap hadiah atau panggilan yang diterima pasukan agensi yang anda jemput, secara langsung atau tidak langsung, anda memperoleh perbezaan antara kadar komisen anda dan kadar mereka: (kadar anda − kadar mereka) × pendapatan pasukan mereka, selama 180 hari selepas jemputan. Selepas itu, pendapatan mereka masih dikira untuk tahap anda tetapi tidak lagi membayar perbezaan itu kepada anda.

Contoh Taka sendiri: agensi A mempunyai 3M, jemputan langsungnya B1 30M dan B2 10M, dan jemputan mereka C1 100M, C2 10M dan C3 10M. Tahap A mengira semuanya, 163M, jadi A berada pada 20% manakala B1 pada 16% dan B2 pada 12%. A memperoleh 30M × 4% + 10M × 8% = 2M atas jemputan langsungnya, dan 100M × 4% + 20M × 8% = 5.6M atas yang tidak langsung.

Bonus pemegang saham

Agensi pada 20% yang memiliki sekurang-kurangnya dua agensi yang dijemput secara langsung, disahkan KYC, pada 16% atau lebih, dan yang menjemput agensi baharu setiap minggu, layak untuk Regional Shareholder Bonus. Setiap agensi baharu yang disahkan KYC membawa mata selama 30 hari mengikut kadarnya (150 mata pada 20%, 50 pada 16%, 10 pada 12%, 2 pada 8%); seminggu tanpa agensi baharu pada 8% atau lebih mengurangkan mata, dan bonus dikongsi mengikut skor. Ia dibatalkan untuk agensi pada 16% atau lebih yang tidak menjemput sesiapa selama 3 bulan.

Soalan lazim

Adakah komisen ditolak daripada hos saya?

Tidak. Hos menyimpan 70% daripada setiap hadiah. Taka membayar komisen agensi di atas bahagian itu.

Berapa kerap kadar saya dikemas kini?

Kadar komisen mengikut tempoh bergolek 30 hari, bonus hadiah mengikut tempoh bergolek 7 hari. Kedua-duanya kelihatan dalam Agency Center bersama jumlah yang diperlukan untuk tahap seterusnya.

Apa yang dikira sebagai pendapatan?

Beans yang diperoleh daripada hadiah dan panggilan oleh hos anda dan oleh hos setiap agensi dalam rangkaian anda, langsung dan tidak langsung, dalam 30 hari terakhir.

Cipta agensi anda

Soalan tentang mencipta agensi: agency@takalive.net.

Semua jumlah dan peraturan diterbitkan oleh Taka dan boleh berubah. Taka berhak membuat tafsiran muktamad.

Muat turun Taka Live

Pilih platform anda untuk memuat turun apl.

Muat turun apl Android (Google Play) iPhone (App Store)

Pautan dibuka dalam tab baharu. Ketersediaan mungkin berbeza mengikut negara.