Taka Live
Bahasa Melayu
Muat turun apl
Seorang pemilik agensi Taka Live menyemak keputusan pasukannya di telefon

Agensi

Cipta agensi Taka Live anda

Rekrut hos, sokong mereka, dan peroleh komisen atas setiap hadiah yang mereka terima. Mencipta agensi di Taka adalah percuma dan mengambil masa beberapa minit dalam apl. Halaman ini menerangkan cara agensi menjana pendapatan, kadar rasmi, dan cara memulakannya.

  • 4–20%komisen atas pendapatan hos anda
  • 15%bonus hadiah maksimum atas hadiah anda sendiri
  • 70%daripada setiap hadiah kekal dengan hos
  • USD 10pengeluaran minimum, sehingga USD 500 bagi setiap permintaan

Cara mencipta agensi Taka Live

  1. Muat turun Taka dan cipta akaun anda Daftar dengan nombor telefon atau e-mel anda, kemudian buka profil anda dan salin Taka ID anda.
  2. Buka halaman jemputan agensi Ketik Cipta agensi di halaman ini. Di halaman Taka, masukkan Taka ID anda dan ketik Get.
  3. Masukkan kod pengesahan Taka menghantar kod ke peti masuk dalam apl anda (Inbox › Taka Team). Masukkannya dan ketik Become an Agency.
  4. Buka Agency Center Profil anda kini mempunyai Agency Center dengan kadar komisen anda, bonus hadiah anda, alat jemputan dan senarai hos anda.

Pendaftaran adalah percuma. Halaman jemputan dibuka dalam bahasa Inggeris, Arab, Portugis, Turki atau Amharik; bahasa lain membuka versi bahasa Inggeris.

Cara agensi Taka Live menjana pendapatan

Penonton membayar hadiah dengan Coins dan turut membayar untuk panggilan; hos menerima pendapatan mereka sebagai Beans. Hos menyimpan 70% daripada nilai setiap hadiah. Di atas itu, Taka membayar agensi komisen yang dikira atas Beans hos daripada hadiah dan panggilan, dikreditkan dalam masa nyata, jadi komisen anda tidak pernah diambil daripada hos anda.

Komisen atas hos anda

Kadar komisen anda adalah dari 4% hingga 20%. Ia bergantung pada pendapatan seluruh rangkaian anda dalam 30 hari terakhir: hos anda sendiri serta hos setiap agensi yang anda jemput, secara langsung atau tidak langsung. Lihat jadual penuh di komisen agensi.

Bonus hadiah atas hadiah anda sendiri

Hadiah yang diterima di akaun agensi anda memperoleh tambahan 0% hingga 15%, berdasarkan hadiah yang anda terima dalam 7 hari terakhir. Agensi baharu bermula pada 15% untuk 7 hari pertama mereka.

Agensi yang anda jemput

Daripada Agency Center › Invite Agency, kongsi pautan anda dengan bakal pemilik agensi. Atas setiap hadiah atau panggilan yang diterima pasukan mereka, anda memperoleh perbezaan antara kadar komisen anda dan kadar mereka, atas agensi yang anda jemput secara langsung dan atas agensi yang mereka jemput seterusnya. Komisen ini dibayar selama 180 hari selepas jemputan; selepas itu pendapatan mereka masih dikira untuk tahap anda tetapi tidak lagi membayar perbezaan itu kepada anda.

Bonus pemegang saham

Agensi pada 20% yang memiliki sekurang-kurangnya dua agensi yang dijemput secara langsung, disahkan KYC, pada 16% atau lebih, dan yang terus menjemput agensi baharu setiap minggu, layak untuk Regional Shareholder Bonus Taka: ganjaran mingguan berasaskan mata yang dipaparkan dalam Agency Center.

Tahap komisen

Kadar yang sama digunakan untuk setiap hadiah yang diterima hos anda. Tahap anda dikira semula dalam tempoh bergolek 30 hari.

Kadar komisen agensi

Pendapatan, 30 hari terakhir (Beans)Kadar komisen
0 – 2,000,0004%
2,000,000 – 10,000,0008%
10,000,000 – 50,000,00012%
50,000,000 – 150,000,00016%
150,000,000 dan ke atas20%

Cara pengiraan — Komisen agensi = Beans hos anda × kadar komisen anda. Beans ialah bahagian 70% yang diterima hos daripada hadiah. Apabila penonton menghantar 100,000 Coins kepada salah seorang hos anda, hos menerima 70,000 Beans dan agensi anda memperoleh 2,800 Beans pada 4%, sehingga 14,000 Beans pada 20%.

Jika anda sendiri membuat siaran — Atas hadiah yang diterima di akaun agensi anda sendiri, anda mendapat bahagian hos, komisen anda dan bonus hadiah anda atas hadiah yang sama: 70% + 4% × 70% + 15% × 70% = 83.3% pada tahap permulaan, sehingga 94.5% pada tahap maksimum. Contoh daripada apl itu sendiri: 100,000 Coins yang dihantar kepada anda menjadi 83,300 Beans.

Tahap bonus hadiah

Bonus hadiah digunakan untuk hadiah yang diterima di akaun agensi anda dan dikira semula setiap 7 hari.

Kadar bonus hadiah

Hadiah diterima, 7 hari terakhir (Beans)Bonus hadiah
0 – 300,0000%
300,000 – 3,000,0005%
3,000,000 – 10,000,00010%
10,000,000 dan ke atas15%

Agensi baharu bermula dengan bonus 15% yang kekal selama 7 hari; selepas itu, tahap mengikut jadual.

Mengeluarkan Beans anda

  1. Buka Wallet › Cash out Beans anda muncul dalam dompet bersama jumlah yang tersedia untuk pengeluaran.
  2. Pilih mata wang dan kaedah pembayaran USDT (disyorkan), Epay dalam dolar AS, atau mata wang tempatan anda: Taka menyenaraikan pindahan bank dan dompet mudah alih mengikut negara (contohnya Algeria, Bangladesh, Brazil, Mesir, Ethiopia, Filipina dan UAE).
  3. Keluarkan Minimum USD 10 dan maksimum USD 500 bagi setiap permintaan. Setiap permintaan disemak dan diproses dalam masa 7 hari bekerja; kaedah yang ditandakan sebagai disyorkan disemak dalam 24 jam.

Yuran bergantung pada kaedah dan dipaparkan dalam apl sebelum anda mengesahkan: contohnya 1% + 1.5 USDT pada USDT-TRC20, 0.5 pada Epay, 5% pada FAB mobile banking dalam AED, dan 10% pada GCash, Maya atau pindahan bank dalam PHP.

Apa yang Taka harapkan daripada agensi

  • Anda bertanggungjawab atas tingkah laku hos anda: hos yang melanggar peraturan diharamkan tanpa penyelesaian, dan agensi turut dikenakan hukuman.
  • Rekrut hos baharu dari luar Taka. Membawa hos dari agensi Taka lain adalah dilarang: agensi diharamkan dan pendapatannya digantung.
  • Taka meminta agensi merekrut wanita berumur 18 hingga 35 tahun dengan suara yang menarik; profil yang tidak memenuhi syarat akan disingkirkan.
  • Jangan mempromosikan apl lain di dalam Taka: agensi dibatalkan serta-merta.
  • Sebagai agensi induk, urus dan sokong sub-agensi anda, atau Taka boleh menamatkan hubungan.
  • Log masuk sekurang-kurangnya sekali setiap 7 hari: selepas 7 hari tanpa log masuk, pendapatan komisen anda digantung.
  • Lindungi reputasi Taka dan galakkan hos anda bekerja secara tetap serta mematuhi peraturan.

Soalan lazim

Adakah mencipta agensi Taka Live percuma?

Ya. Anda hanya memerlukan akaun Taka, Taka ID anda dan kod pengesahan yang dihantar Taka ke peti masuk dalam apl anda.

Berapa banyak pendapatan sebuah agensi?

4% hingga 20% daripada Beans hos anda daripada hadiah dan panggilan bergantung pada tahap anda, ditambah bonus hadiah sehingga 15% atas hadiah yang diterima di akaun anda sendiri, perbezaan kadar atas agensi yang anda jemput dalam 180 hari pertama mereka, serta Bonus Pemegang Saham untuk agensi pada 20%.

Adakah agensi mengambil wang daripada hosnya?

Tidak. Hos menyimpan 70% daripada setiap hadiah. Komisen agensi dibayar oleh Taka di atas bahagian hos.

Bolehkah saya menjadi hos dan agensi pada masa yang sama?

Ya. Apabila penonton menghantar hadiah ke akaun agensi anda sendiri, anda menerima bahagian hos, komisen anda dan bonus hadiah anda sekali gus: 83.3% daripada hadiah pada tahap permulaan, sehingga 94.5%.

Bagaimana saya menambah hos ke agensi saya?

Agency Center mempunyai alat Invite Host dan Host List untuk mengikuti pasukan anda. Jemput hos yang anda kenali dan sokong mereka setelah mereka menyertai.

Bagaimana saya mengeluarkan pendapatan saya?

Daripada Wallet › Cash out: pilih mata wang dan kaedah pembayaran, kemudian keluarkan antara USD 10 dan USD 500 bagi setiap permintaan. Permintaan diproses dalam masa 7 hari bekerja.

Dalam bahasa apakah halaman pendaftaran tersedia?

Bahasa Inggeris, Arab, Portugis, Turki dan Amharik. Bahasa lain membuka halaman dalam bahasa Inggeris.

Berapa lama saya memperoleh pendapatan daripada agensi yang saya jemput?

Anda menerima perbezaan antara kadar anda dan kadar mereka selama 180 hari selepas jemputan. Selepas itu, pendapatan mereka masih dikira untuk tahap anda sendiri, tetapi tidak lagi membayar komisen kepada anda.

Apa yang berlaku jika saya berhenti log masuk?

Selepas 7 hari tanpa log masuk ke Taka, pendapatan komisen anda digantung. Buka apl secara tetap untuk mengekalkannya aktif.

Mulakan agensi anda hari ini

Daftar dengan pautan di bawah, kemudian buka Agency Center dalam profil anda.

Soalan tentang mencipta agensi: agency@takalive.net. Akaun, pembayaran atau masalah teknikal: contact@aginmeta.com (sokongan Taka).

Semua jumlah dan peraturan diterbitkan oleh Taka dan boleh berubah. Taka berhak membuat tafsiran muktamad.

Muat turun Taka Live

Pilih platform anda untuk memuat turun apl.

Muat turun apl Android (Google Play) iPhone (App Store)

Pautan dibuka dalam tab baharu. Ketersediaan mungkin berbeza mengikut negara.